Tajemství portugalské gastronomie

Hlavní stránka » Články » Tajemství portugalské gastronomie

Chcete znát ještě neodhalená tajemství portugalské kuchyně? Místní gastronomie totiž dokáže uspokojit i nejnáročnější chuťové buňky.

Základ tkví ve kvalitních ingrediencích, které se kombinují podle tradičních receptur anebo také v odvážných a inovativních kreacích.

Portugalské gastronomické symboly
Pro začátek bychom mohli konstatovat, že portugalská kuchyně má pět důležitých symbolů.
Jako první musíme jmenovat ryby z pobřeží Atlantiku, jenž Portugalsko omývá. Dle názoru mnoha renomovaných šéfkuchařů pochází z Atlantiku ty nejlepší ryby na světě. Díky oceánu mají jedinečné podmínky pro život, dospělosti dosahují v ideálním prostředí, což se odrazí jak na chuti, tak i na textuře jejich masa. Chytané jsou tradiční technikou a díky perfektnímu skladování, které zachovává všechny jejich kvality, jsou tyto ryby a korýši žádaní v nejlepších restauracích jak v Evropě, tak i v na americkém kontinentu, kde je vaří špičkoví světoví kuchaři. Tyto restaurace ale většinou nevlastní další důležitý pilíř a zároveň symbol portugalské kuchyně, jímž je cataplana. Tato speciální uzavíratelná nádoba na vaření mořských specialit je pro gurmány nepostradatelná. Pokrm z ní potěší všechny smysly labužníků.
Třetím zásadním symbolem portugalské kuchyně je samozřejmě slavné portské víno. Je považováno za luxusní a smyslný nápoj, jeho jedinečné vlastnosti pocházejí z portugalské půdy, tvrdé práce člověka a ze síly slunečních paprsků, díky které hrozny dozrávají. Oblast, kde se pěstuje réva pro výrobu portského vína, patří k nejstarším vinařským místům na světě a i z toho důvodu je toto území zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Místní vinaři jsou hrdí na to, jak se příroda a člověk dokázali spojit a vytvořit takto výjimečný produkt.
A teď si proberme portugalské sladkosti – jsou prostě božské! Portugalci za ně děkují nebesům, stejně jako to za starých časů dělávaly zdejší řádové sestry, když ve stínu klášterů připravovaly dle svých receptů dobroty z cukru, vajec a mandlí. Výsledkem je harmonie vůně, křehkosti a křupavosti; vše v jenom koláčku, nazvaném Pastel de nata. Jeho chuť je úžasná, dokonalá, a plným právem je tak považován za další, již čtvrtý ze symbolů kulinářského Portugalska.
A konečně pátým symbolem portugalské kuchyně je lidský faktor. Portugalští kuchaři jsou neuvěřitelně talentovaní a získávají mnohá ocenění za využívání velkorysosti portugalské kuchyně, kreativitu, odvahu experimentovat a v neposlední řadě za vynikající chuť svých pokrmů. V dnešních dnech je Portugalsko hrdé na to, že má řadu kuchařů na nejvyšší profesní úrovni. Ti používají tradiční zavedené recepty anebo naopak nevšední postupy, a umocňují tak chuť i kvalitu lokálních produktů.
Další důležité produkty
Dosud jsme ještě nezmínili řadu produktů, které rovněž charakterizují portugalskou kuchyni a potraviny. Maso z plemen místního dobytka chráněných označením původu (DOP) – prase Bísaro, černý vepř, Arouquesa, Maronesa, Mertolenga, Barrosa a hovězí Lafões, dále Barroso (Charnequeiro a Transmontano) a Terrincho a jehněčí Bragançano – farmáři musí opravdu tvrdě pracovat, aby byly zachovány šťavnatost a chuť masa.
Nesmíme zapomenout ani na ovoce a zeleninu, jež jsou základem portugalské kuchyně i díky vlastnostem středomořských plodů. Tedy typickou zdravostí, přirozeným pěstováním a rozmanitým využitím v kuchyni. Tyto plody se rodí z úrodné půdy Portugalska, která je obhospodařovaná ekologickým způsobem, šetrným jak ke spotřebitelům, tak i k životnímu prostředí.
A k vyladění chutí má Portugalsko další skvělou surovinu! Je jí čistý a aromatický olivový olej, který si podmaňuje srdce stále více a více gurmánů i profesionálů. Dochuťte si jím ryby, polévky, saláty i sýry.
Sýry jako utajená delikatesa
Ano, Portugalsko se může pyšnit také delikatesními horskými sýry, ale ty si musí svět ještě objevit. Vyrábí se především z kozího a ovčího mléka. Kravský sýr je pak většinou od krav z rozlehlých pastvin Azores.
Sýry se většinou stále vyrábí doma a jde o měkké, jemné, bílé typy, které se podávají před jídlem anebo ke snídani. Některé z těch nejlepších sýrů dozrávají mimo sezonu, v letních měsících. V Portugalsku se se sýry běžně setkáte ve formě snídaně, předkrmu či k vínům. Natřete si je na pečivo anebo vám je přinesou nakrájené na kostičky či na dlouhé tenké plátky. Mnohé z nich se opět mohou pochlubit statusem DOP. Pokud někde narazíte například na Queijo da Serra da Estrela, Amarelo da Beira Baixa, Cabra Transmontano, Castelo Branco anebo třeba Picante da Beira Baixa (a je jich mnohem více!), neváhejte a určitě je ochutnejte. Nebudete litovat.
Degustování všech těchto portugalských delikates by mělo doprovázet ještě jedno tajemství, které svět pomalu začíná odhalovat. Je jím vynikající portugalské stolní víno. Vyrábí ho nová generace vinařů a producentů vín progresivními metodami pěstování vinné révy. Portugalská vína jsou dozajista nejvhodnějším nápojem k vašemu jídlu. Díky portugalské pohostinnosti si navíc můžete být vždy jisti, že v daném regionu dostáváte ke svým pokrmům tu nejlepší možnou kvalitu.
Nyní stačí už jenom usednout ke stolu a započít nezapomenutelný gurmánský zážitek.

PR
Foto: Visit Portugal

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.