The Filter: Festival kávy

Hlavní stránka » Články » The Filter: Festival kávy

Přípravy na letošní The Filter: Festival kávy jsou v plném proudu a my bychom vás rádi na tuto oslavu výběrové kávy srdečně pozvali. Letošní 3. ročník kávového festivalu opět provoní prostory rektorátu VUT v samotném srdci Brna. Brány festivalu budou pro návštěvníky otevřené celou sobotu 27.4. 2019 od 9:00 do 18:00.

Všichni si tak budeme moct dopřát už svou první ranní kávu přímo od profesionálů. Tešit se můžete na to nejlepší z moravské a evropské kávové scény. Letos se s mandátem SCA Czech republic, pod záštitou The Filter a Spolku výběrové kávy, koná také Mistrovství České republiky v Cup Tasters – degustaci kávy, kde se představí a mezi sebou soupeří ti nejlepší baristé z celé České republiky.Pros­luněné átrium rektorátu zaplní přednášky profesionálů ze světa výběrové kávy, diskuze a degustace kávy na profesionálně vybavených espresso a brew barech. Na barech budou čekat usměvaví baristé, kteří po celý den připravují kávu zcela zdarma, nebo ji třeba vymění za dobrý vtip jako tomu bylo po minulé roky.

Ústředním tématem letošního ročníku bude degustace. Zaměříme se nejen na vytříbení palety chutí v kávě, ale také v jiných oblastech. Oslovili jsme na slovo vzaté odborníky, kteří připraví řízené degustace. Těšit se můžete na degustaci vína pod vedením Honzy Šlancara z vinařství 7Řádků, degustaci čokolády od manufaktury Ajala, pivobudete ochutnávat pod dohledem Honzy Němečka z Brewniverse, degustaci č aj ů povede čajovna Probuzený slon a degustací ginůprovede hlavní destilér Rober Urbánek z mladé brněnské rukodělné destilérky Little Urban Distillery. Abyste nezůstali o hladu, vybrali jsme pro vás z lokální gastro scénysamé dobroty. Přímo před rektorátem zaparkuje “Pasta Truck” se svými čerstvě připravenými těstovinami, o sladké se postarají “Kafe a Kobliha”, “Lenka co na to peče” a další.

A jaké pražírny se s námi podělí o to nejdelikátnější kafe ze své produkce? Naše pozvání přijalo více než 12 pražíren výběrové kávy z Moravy a Evropy. Mezi jinými také brněnské pražírny Rebelbean a Rusty Nails Coffee, pražírna Jesen z Šumperku, Goriffee z Bratislavy a CoffeePirates z Vídně.

Spolupráci jsme tento rok navázali také s projektem Otočkelímek, kteří nám zapůjčí své zálohované kelímky a my tak alespoň trochu odlehčíme naší planetě.

web: www.thefilter.cz
facebook: https://www.facebook.com/thefiltercz/
instagram: https://www.instagram.com/the.filter/

Zdroj: TZ

Sledujte nás

Copyright © 2018 WPremium event, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.